PROGNOOS. Kiiret hinnakasvu ai
   Nõukogu liikmete ja osanike v
   Riigikohus: juhatuse liikmele
   Osakapitali sissemakse ei pea
   PwC audiitor: levinumad eksimu
   Võlakoormast vabaneda soovija
   Maksu- ja Tolliameti infosüst
   Ettevõtete ja majapidamiste v
   Jaanuaris tasuti 1,8 protsenti
   Maksuvõla kuvamine peatatud
   Novembris võeti eluasemelaenu
   Ettevõtlussektori kasum suure
   Majanduse kiiret taastumist l
   Aastaga kasvas töötute arv 8
   Ettevõtete laenuvõtmine suur

Töötajate arvu kasv jäi juunis tagasihoidlikuks, jälgida tasub arenguid ehituses

21.07.23 10:41

Statistikaameti tööturu kiirstatistika andmetel oli juunis töösuhteid vähem kui eelmise aasta samas kuus. Langusega paistavad silma ehitus ja sellega seotud tegevusalad, kuid on ka sektoreid, kus töösuhete arv on mullusega võrreldes kasvanud.

Tööturu kiirstatistika juuni andmetest on näha, et kuigi suvekuudele tavapäraselt on töösuhete arv tõusnud, jääb nii uute kui lõppenud töösuhete arv varasemate aastate tasemest järjest rohkem maha. Mõlemad näitajad olid juunikuus väiksemad kui kahel varasemal aastal. Ka töösuhete üldarv on praegu väiksem kui eelmisel aastal samas kuus. Seejuures on töösuhete arv vähenenud kõigis maakondades.

Tegevusaladest on kõige suurem langus töötlevas tööstuses, aga silma paistavad ka ehitus ning sellega seotud tegevusalad. Ehituse puhul on töösuhete koguarv kõige rohkem vähenenud hoonete ehituse tegevusalal (üle 800 töösuhte vähem kui eelmise aasta samas kuus). Eelmise aastaga võrreldes on töösuhete arv langenud ka eriehitustööde ja rajatiste ehituse alal. Just rajatiste ehituse alla kuulub majanduse tegevusalade klassifikaatoris ka suviti aktuaalne teedeehitus.

Samuti on töötajate arv võrreldes eelmise aastaga vähenenud ehitusega seotud tegevusaladel nagu arhitekti- ja insenertegevused (umbes 300 inimest vähem) ning veondus ja laondus. Ka kinnisvaraalase tegevuse puhul on näha langust alates 2023. aasta algusest. Eks järgmised kuud näitavad, kas nähtud muutused on lühiajalised või on kardetud langus ehituses tõepoolest käes.

Töötlevas tööstuses toimus töösuhete arvu suurem langus juba sügisel-talvel, viimastel kuudel on töötajate arv madalal tasemel stabiliseerunud. Info ja side tegevusalal on varasematel aastatel nähtud töösuhete arvu suur kasv pidurdunud ning töösuhete arv tänavu juunis on vaid veidi suurem kui 2022. aasta samas kuus.

On ka sektoreid, millel läheb hästi ja kus töösuhete arv on suurem kui varasematel aastatel. Sellised tegevusalad on näiteks finants- ja kindlustustegevus, samuti turismiga seotud alad nagu majutus ja toitlustus, reisibüroode tegevus ja õhutransport. Väiksematest tegevusaladest on töötajate arv viimasel ajal suurenenud näiteks veterinaarias ning ravimitootmises.

Tagasi

Veel uudiseid

Majanduse kiiret taastumist lähiajal ei paista
Aastaga kasvas töötute arv 8500 võrra
Ettevõtete laenuvõtmine suurenes veidi kevadel ja suve alguses