PROGNOOS. Kiiret hinnakasvu ai
   Nõukogu liikmete ja osanike v
   Riigikohus: juhatuse liikmele
   PwC audiitor: levinumad eksimu
   Võlakoormast vabaneda soovija
   Riigikohus: maksuvõlg tuleb t
   Maksu- ja Tolliameti infosüst
   Ettevõtete ja majapidamiste v
   Jaanuaris tasuti 1,8 protsenti
   Maksuvõla kuvamine peatatud
   Novembris võeti eluasemelaenu
   Ettevõtlussektori kasum suure
   Madal laenunõudlus - ettevõt
   Kiire hinnakasvu tõttu vähen
   Viivislaenude osakaal pankade

Uuendused taust.ee

13.10.15 12:03

Tere!

Oktoobri alguses tegime avalikuks taust.ee uued teenused, alljärgnevalt ülevaade tehtud arendustest:

1. reiting - iga ettevõtte kohta kuvatakse reitingut, mida arvutatakse ettevõtte maksuvõlgade, maksehäirete, finantsnäitajate ja seotud isikute taustainfo pealt. Ettevõtted liigitatakse reitingu alusel kolme rühma. Rühma A kuuluvate ettevõtete puhul on risk makseraskuste tekkeks madal. Samas kuulub rühma A väga erineva käitumisega ettevõtteid, seega ei tohiks rühma A ettevõtteid käsitleda sellistena, mille puhul on probleemid 100% välistatud. Rühma B kuuluvate ettevõte puhul eksisteerib mõõdukas risk, et tulevikus tekivad püsivad makseraskused. Rühma C kuuluvate ettevõtete andmed viitavad kõrgele püsivate makseraskuste riskile, mistõttu tasub nende ettevõtetega koostöö korral vastavale asjaolule suuremat tähelepanu pöörata.

2. Ärivõrgustik - tavakasutajatele tegime nähtavaks ärivõrgustiku, kus kuvatakse isikuga seotud firmasid ja isikuid ning antakse arvutatud reitingu alusel kohe ka hinnang isiku maksevõime kohta.

Lähiajal on plaanis live tuua parendatud seire süsteem ning samuti hakkame võlausaldajale kuvama täiendavat infot taust.ee süsteemi sisestatud võlglaste kohta (kas teavitused on kohale jõudnud, kas on sisse logitud taust.ee keskkonda jne).

09.10.2015 avaldas Maksu- ja Tolliamet uue info kolmanda kvartali maksude tasumise kohta, loomulikult on see info juba nähtav ka taust.ee süsteemis.

Head kasutamist ja õigeid krediidiotsuseid soovides
OÜ Krediidiregister

Tagasi

Veel uudiseid

Maksuvõla kuvamine peatatud
Novembris võeti eluasemelaenusid rohkem kui mullu
Ettevõtlussektori kasum suurenes III kvartalis